بک لینک چیست ؟

بک لینک چیست ؟

یکی از مفاهیمی که چند سالی است در سئو بسیار پر اهمیت شده، بک لینک یا تبلیغات متنی است که در حال حاضر تعاریفی بین مدیران وب سایت و متخصصان سئو وجود دارد که شاید با آنچه که در واقعیت وجود دارد کمی تفاوت داشته باشد . در ابتدا با جست و جو عبارت What is a backlink نگاهی به تعریف گوگل از این عبارت داشته باشیم .

بک لینک

همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید تعریفی که به آن دست پیدا کرده ایم این است : Backlink یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر است و هرچه لینک بیشتری به سایت شما ارسال شود سایت محبوب تری خواهید داشت. البته در گذشته تنها تعداد بک لینک برای موتور های جست و جو دارای اهمیت بود و همین موضوع باعث شده بود تا برخی از مدیران وب سایت با تقلب رتبه وب سایت خود را افزایش دهند . اما امروزه علاوه بر تعداد کیفیت بکلینک نیز بسیار موثر است . به همین دلیل باید لینک های ارسالی از سایر سایت ها به وب سایت شما مرتبط باشند و بک لینکهای ارسالی از سایت هایی که خروجی زیادی دارند نیز تاثیر چندانی بر رتبه وب سایت شما نخواهد داشت .

تاثیر بک لینک بر سئو سایت

بک لینک به طور کلی تاثیر مثبت بر سئو سایت دارد ، اما باید به طور طبیعی باشد و مفید بودن آن شرایطی دارد که میبایست رعایت شود. در غیر اینصورت می تواند ضررهای جبران ناپذیر و پر هزینه ای برای سایت شما به دنبال داشته باشد. لذا برای خرید و تهیه بک لینک بهتر است که تحقیقات لازم را به عمل آوردید و یا از متخصصین با تجربه سئو در رابطه با این موضوع مشورت کنید.

چه بک لینک هایی مفید هستند ؟

به طور خیلی ساده میتوان گفت که بک لینک هایی که به صورت طبیعی باشند و توسط نویسنده و یا مدیر وب سایت به سایت شما با یک متن مرتبط در مورد موضوع مورد نظر شما لینک دهد که در این صورت بک لینک خوب و مفید خواهد بود. اما این بک لینک ها نباید از سایت هایی که اسپم هستند گرفته شود و یا از سایت هایی باید بک لینگ گرفته شود که با موضوع وب سایت خود مرتبط باشد تا نتیجه بهتری را به شما بدهد.

چه بک‌لینک هایی مضر هستند؟

همانطور که بک لینک های مفید و خوبی وجود دارند و میتوانند برا وبسایت شما مفید باشند همچنین بک لینک هایی نیز هستند که مضر هستند که به صورت غیر طبیعی ایجاد شده که معمولا از سایت های اسپم ایجاد میشوند و یا بک لینک هایی که از سایت های غیرتبط باشند که میتوانند برای وب سایت شما مضر باشند و حتی در مواردی گوگل شمارا بابت این بک لینک ها جریمه هم خواهد کرد.!

منتشر شده در: ۲۰۱۷/۱۲/۲۵ م.،‏ ۱۸:۳۳